Roman | Çağdaş Dünya Edebiyatı

Sevgiliye Veda

Dünyada pek çok okurun ve eleştirmenin beğenisini kazanan Sevgiliye Veda bir aşk hikayesi olmanın yanında kader üzerine cesur bir sorgulama…

Barkod: 9786056355943 Boyut: 15x21,5
Sayfa Sayısı: 360 Basım Tarihi: Şubat 2013 
Çeviren: Sevinç Kayır Kapak Türü: Ciltsiz 
Kağıt Türü: 2. Hamur Dili: Türkçe

E-kitabını idefix.com ve dr.com.tr'den satın alabilirsiniz.

Dünyada pek çok okurun ve eleştirmenin beğenisini kazanan Sevgiliye Veda bir aşk hikayesi olmanın yanında kader üzerine cesur bir sorgulama…


Ünlü roman yazarı Francisco Goldman, Aura Estrada’yla evliliklerinin ikinci yılında gecikmiş balayılarını kutladıkları sırada, genç eşi sörf yaparken boynunu kırarak hayatını kaybeder. Aura’nın ailesi kızlarının ölümünden Goldman’ı sorumlu tutar. Suçluluk duygusuna yenik düşen yazar da ölmek ister. Ne var ki sonra büyük aşkını, tarifsiz kaybını, saf aşkın yerini alan o korkunç kederi anlatacağı Sevgiliye Veda’yı yazmaya karar verir ve  hayatının aşkını adeta yeniden hayata döndür.


 

“Kaderinde yazılı olmak... Acaba benim Aura’nın hayatına girmem de kaderinde yazılı mıydı, yoksa bana ait olmayan bir alana izinsiz girerek onun önceden belirlenmiş yolunu mu değiştirmiştim?” 


 “Artık o adam değildim. Birinin kocası değildim. Kendisiyle karısına akşam yemeği satın almak için balıkçı dükkanına giden adam değildim. Bir sene içerisinde artık birinin kocası olmadan geçirdiğim süre, birinin kocası olarak geçirdiğim zamandan daha uzun olacak. Fakat evlenmeden önce birlikte yaşadığımız iki seneyi de hesaba katmam gerekir. Yine de günün birinde artık Aura’yla olmadığım süre, Aura’yla geçirdiğim zamandan daha uzun olacak.”


2011 Femina En İyi Çeviri Roman Ödülü


2011’in En İyi Kitabı

The New York Times, Publishers Weekly, The Guardian, The Independent, San Francisco Chronicle, Entertainment Weekly, Boston Globe, New York Magazine, Pittsburgh Post-Gazette, Evening Standart“Olağanüstü... [Sevgiliye Veda] kolu kanadı kırılmış bir adamın eşine yazdığı bir veda mektubu adeta.”

The Independent


“Kayba ve kedere dair yürek parçalayıcı bir roman.”

O Magazine


“Trajik bir ölümü anlatan bu roman, yaşayanlara bir hediye.”

Library Journal