Roman | Çağdaş Dünya Edebiyatı

Köpek ve Yıldızlar

Daha önce iki kurgudışı kitaba imza atan Heller’ın bu ilk romanı şiirsel üslubuyla, bildiğimiz felaket romanlarını başka bir kulvara taşıyor. Umudu merkeze oturtarak, yaşanan onca acıya, şiddete rağmen yaşamı ve insanı yüceltiyor.

Barkod: 9786058611900 Boyut: 15x21,5
Sayfa Sayısı: 288 Basım Tarihi: Eylül 2013 
Çeviren: ilke Doğan Kapak Türü: Ciltsiz 
Kağıt Türü: 2. Hamur Dili: Türkçe

Dünyayı kasıp kavuran büyük bir grip salgını sonrasında karısını, arkadaşlarını, tanıdığı herkesi kaybeden Hig küçük bir havaalanı hangarında köpeğiyle yaşamaktadır.  Tek komşusu insanlardan hazzetmeyen silah delisi Bangley adında bir adamdır. Günlerini uçağına binip etrafı kolaçan ederek, dünya hâlâ bildiğimiz dünyaymış gibi dağlara çıkıp balık tutarak geçiren Hig bir gün uçağın telsizinden bir çağrı duyar. Havaalanının ötesinde şimdiki yaşamından çok daha iyi bir şeyler olduğu umuduyla dolar kalbi. Ve büyük bir risk alıp dönüşü olmayan noktaya doğru yola çıkar.

 

Kayıplarla dolu bir dünyada, tüm olanaksızlıklara rağmen aşkı, güzelliği ve yakınlığı yeniden keşfetmek için her şeyini tehlikeye atmaya hazır bir pilotun, hem savaşçı hem de hayalperest bir adamın ağzından anlatılan Köpek ve Yıldızlar insan olmanın anlamı üstüne nefes kesici bir roman.

 

“Heller şiirsel üslubuyla kalp kırıklıklarını, travmayı ve çatışmaları yenilgiye uğratan umudu betimliyor ilk romanında.”

–Library Journal

 

“Heller romanın başından sonuna kadar yoğun bir aksiyonun ve insanı derinden etkileyen bir duygusallığın peşinde sürüklüyor okuru.” –Publishers Weekly