Roman

Benim Mutlu Hayatım

Akıl hastalarının kaldığı metruk bir hastanede kilitli bir odada terk edilen isimsiz bir kadının öyküsü. Vaktini anılarını duvarlara yazarak geçiren anlatıcı, en acı olayları anlatırken bile süslü, dolaylı ifadelere sığınmaz.

Barkod: 9786058611979 Boyut: 13,5x19,5
Sayfa Sayısı: 176 Basım Tarihi: Ekim 2013 
Çeviren: Berrak Göçer Kapak Türü: Ciltsiz 
Kağıt Türü: 2. Hamur Dili: Türkçe

Benim Mutlu Hayatım akıl hastalarının kaldığı metruk bir hastanede kilitli bir odada terk edilen isimsiz bir kadının öyküsü. Vaktini anılarını duvarlara yazarak geçiren anlatıcı, benzersiz bakış açısıyla afallatır okuru. En acı olayları anlatırken bile süslü, dolaylı ifadelere sığınmaz, yeri geldiğinde dalgasını da geçer ve gülümsetir onun dünyasına bakanı. Pulitzer adayı ve PEN Ödülü sahibi yazar Lydia Millet, zalim bir dünyada ne olursa olsun taşama tutunan isimsiz kahramanının "mutlu" hayatını cesur ve açık sözlü bir üslupla aktararak okuyanda derin bir iz bırakıyor.


"... evrenin benim göremeyeceğim kadar sonsuzluğa uzadığı kesindi. Evrenin sonunda, her şeyin sonunun ötesinde, hiçliğin ne olacağını hiçbir zaman idrak edemedim. Bu konu beni her zaman aştı. Ama mutlu geçen hayatım boyunca sahip olduğum en güzel fikir, bunu anlamaya çalışmaktı. Evrenin sonu ve yok olmak, her iki durumda da sonsuzluk içinde." 


"... altınla resmedilmiş bir kabus... kelimelerden örülmüş sıcacık bir koza."

-Entertainment Weekly


"Millet'in hüzünlü ve dokunaklı romanı... olağanüstü bir eser."

-Publishers Weekly