Biyografi | Anlatı

Shakespeare, Hayatı ve Düşünceleri

Söyleşiler, kurgu bir William Shakespeare ile hayali bir muhabir arasında geçiyor. Serinin diğer kitaplarında ise Freud, Picasso ve Einstein okuyucu ile buluşuyor.

Barkod: 9786058667952 Boyut: 13,5x19,5
Sayfa Sayısı: 120 Basım Tarihi: Ekim 2012 
Çeviren: Ömer Karakurt Kapak Türü: Ciltsiz 
Kağıt Türü: 2. Hamur Dili: Türkçe

E-kitabını idefix.com ve dr.com.tr'den satın alabilirsiniz.

 “Bütün dünya bir sahnedir. Ve kadın erkek herkes ancak birer oyuncu”

Biyografik gerçeklere dayalı hayali bir sohbet


Edebiyat bir büyüyse, Shakespeare en büyük büyücülerdendi. İnsan kalbini kendine çalışma alanı belleyen bu büyük şair ve oyun yazarının hayal dünyası tarih, aşk, ahlaki yozlaşma, erdem, kent ve kırsal yaşam, deniz yolculukları, savaşlar, periler, cadılar ve hayaletlerle doluydu.


Bu kitapta, şair ve oyun yazarı olarak gelmiş geçmiş en büyük isim kabul edilen Shakespeare’in çocukluğu, eğitimi, düşleri, evliliği, Stratford ve Londra’daki yaşantısı, Christopher Marlowe ve Ben Jonson gibi dost ve rakipleri, soylu patronları, oyunları ve oyuncuları ile döneminde karşılaştığı güçlüklere dair pek çok şey bulacaksınız.


 “Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu.”


Okuyucuya not:

Hayali Söyleşiler, dünyayı değiştiren, onu anlamamızı sağlayan önemli isimlerle tanışmak veya onları yeniden keşfetmek isteyenlere keyifli bir okuma sağlamak amacıyla hazırlandı. Bu söyleşiler tamamen hayal ürünü olsa da biyografik gerçeklere dayanıyor. 


Söyleşiler, kurgu bir William Shakespeare ile hayali bir muhabir arasında geçiyor.

Serinin diğer kitaplarında ise Freud, Picasso ve Einstein okuyucu ile buluşuyor.