Latin Amerika – Alternatif Bir Gezi Rehberi

Alternatif rotalar ve öneriler, bu ülkelerin tarihlerine dair bilgiler ve kişisel gözlemlerle bildiğimiz gezi rehberlerinden ayrılan bu kitapla “uzaklardaki” Latin Amerika’nın büyüleyici atmosferine biraz daha yaklaşacaksınız.

Barkod: 9786058611962 Boyut: 13x21,5
Sayfa Sayısı: 328 Basım Tarihi: Eylül 2013 
Kapak Türü: Ciltsiz  Kağıt Türü: 2. Hamur 

Dili: Türkçe 

Sınırları Kaldırdım adlı blogun yazarı Okan Okumuş’un Latin Amerika’daki gezilerinden yola çıkarak hazırladığı Latin Amerika – Alternatif Bir Gezi Rehberi on bir ülkeyi kapsıyor. Açılışı Brezilya’yla yapan bu gezgin rehberinde Arjantin, Şili (Patagonya), Kolombiya, Küba, Meksika, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Peru ve Bolivya üzerine sadece “nerede ne yenir, ne içilir?” sorularının cevabı yok. Turistten ziyade gezgin olmak isteyenler için alternatif rotalar ve öneriler, bu ülkelerin tarihlerine dair bilgiler ve kişisel gözlemlerle bildiğimiz gezi rehberlerinden ayrılan bu kitapla “uzaklardaki” Latin Amerika’nın büyüleyici atmosferine biraz daha yaklaşacaksınız. Sonra kim bilir, belki sırt çantanızı toplayıp yollara düşeceksiniz...


Sınırları Kaldırdım serisi Asya, Afrika ve Okyanusya’yla devam edecek.


“Hiç kuşkusuz, bu kitapta anlatılanlar hayata bakışımın ve gezginlik anlayışımın yansımalarıdır. Salt tüketen olmaktan kaçınan ve gittiği yerin yaşamına dokunmaya çalışan, oradaki yaşamları dünü ve bugünüyle birlikte anlamaya, anlamlandırmaya uğraşan bir gezi anlayışı bu.”