Popüler Bilim

İnsan Beyninin Gizemi

İnsan Beyninin Gizemi modern sinirbilimin gelişimine önayak olan kral, yamyam ve kaşiflerin yaşamlarını yeniden canlandırarak insan beynine dair binlerce benzeri arasından seçilmiş̧ en ilgi çekici hikayeleri paylaşıyor.

Barkod: 9786055029531 Boyut: 15x21,5
Sayfa Sayısı: 400 Basım Tarihi: Mayıs 2016 
Çeviren: Berna Kılınçer Kapak Türü: Ciltsiz
Kağıt Türü: 2. Hamur Dili: Türkçe

Renkleri duyabilen insanlar olduğunu biliyor muydunuz? 

Peki elinizin sizden bağımsız bir kişilik geliştirebileceği aklınıza gelir miydi hiç? 

Hafızalarını kaybeden insanların tüm anıları silinir mi? 


Bilim yazarı Sam Kean, vaka raporları ve bilimsel çalışmalar ışığında sürükleyici bir beyin araştırmaları tarihi sunuyor. Sinirbilimin son dört yüzyıldaki gelişimini, insan beyninin en gizemli ve tuhaf hastalıkları üzerinden aktarırken beyin ve sinir sistemine dair bilinmeyenleri gözler önüne seriyor. 


Bu kitapta, kokuların gürültü çıkarıp dokuların renkler saçtığı büyüleyici hikayeler bulacak, yarasalar gibi sesin yankılarıyla “görmeyi” öğrenen körlerden ilham alacaksınız. Hafızalarını kaybettikleri için sevdiklerini bile tanıyamayan insanların, farkında olmadan aslında nasıl “hatırlayabildiklerinin” bir tanığı da siz olacaksınız. 


İnsan Beyninin Gizemi modern sinirbilimin gelişimine önayak olan kral, yamyam ve kaşiflerin yaşamlarını yeniden canlandırarak insan beynine dair binlerce benzeri arasından seçilmiş̧ en ilgi çekici hikayeleri  paylaşıyor.